Obavijesti projekta DYNAMIC
Međunarodna znanstvena konferencija u okviru Erasmus projekta “Dynamic” održana je u online izdanju od 3. do 4. rujna. Čast da održi uvodnu riječ i predavanje pripala je Mariyi Gabriel, povjerenici Europske komisije za inovacije, istraživanje, kulturu i mlade. U sklopu Dynamic konferencije sudjelovali su Sven Maričić, Ivan Veljović te student Deni Makovec. Izv. prof. dr. sc. Sven Maričić održao je pozvano predavanje s temom “Važnost 3D i VR tehnologija u strukovnom obrazovanju”. Deni Makovec i Ivan Veljović predstavili su rezultate u članku pod nazivom “CAD/CAM technologies in vocational studies” temeljene na diplomskom radu kolege Makovca.
U okviru Dynamic projekta održana je online edukacija „Train the trainer“ 28. svibnja 2020. godine u organizaciji Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Uvodnim riječima dobrodošlice obratili su se Prorektor za transfer tehnologije, inovacije i suradnju izv. prof. dr. sc. Valter Boljunčić i izv. prof. dr. sc. Sven Maričić.
U okviru Erasmus+ projekta Dynamic, studenti Proizvodnog strojarstva Odjela za tehničke studije, pod vodstvom izv. prof. dr. sc. Svena Maričića i Ivana Veljovića , mag. ing. mech. bili su u radnoj posjeti.
U okviru  Erasmus+ projekta Dynamic predstavnici Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli posjetili su u petak projektnog partnera Holcim Hrvatska d.o.o. u Koromačnu. Cilj radne posjete bila je prezentacija idejnog rješenja zadatka na razini Dynamic projekta, koje su izradili studenti Odjela za tehničke studije pod mentorstvom izv.prof.dr.sc. Svena Maričića te asistenta Ivana Veljovića, mag.ing.mech. Voditeljica Ureda za partnerstvo i projekte dr.sc. Ivona Peternel prezentirala je dosada odrađene aktivnosti u okviru projekta.
U okviru Erasmus + projekta Dynamic od 2. do 4. rujna 2019. godine na Tehničkom Sveučilištu u Varni (Bugarska) održan je projektni sastanak na kojem je sudjelovalo i Sveučilište Jurja Dobrile u Puli.
U Njemačko-hrvatskoj industrijskoj i trgovinskoj komori 17. rujna 2019. godine održan je sastank projektnih partnera u okviru Dynamic+ projekta. Sveučilište Jurja Dobrile u Puli tom su prigodom predstavljali izv.prof.dr.sc. Sven Maričić i voditeljica Ureda za partnerstvo i projekte dr.sc. Ivona Peternel.     ×