Državni zavod za intelektualno vlasništvo Republike Hrvatske objavljuje Natječaj za dodjelu nagrada za najbolje stručne i znanstvene radove iz područja intelektualnog vlasništva s ciljem jačanja svijesti o značaju intelektualnoga vlasništva u znanstvenoj i akademskoj zajednici te poticanja na bavljenje tematikom intelektualnoga vlasništva u znanstveno-istraživačkom i akademskom radu.

Pravo natjecanja za nagrade imaju svi studenti i studentice preddiplomskih, diplomskih ili poslijediplomskih sveučilišnih i stručnih studija u Republici Hrvatskoj iz svih znanstvenih područja odnosno svih studijskih usmjerenja, kao i znanstveno-nastavno i akademsko osoblje sa znanstveno-istraživačkih i akademskih institucija u Republici Hrvatskoj.

Autori prijavljenih radova svojim sudjelovanjem u natječaju daju pristanak Zavodu da javno objavi njihove radove, odnosno sažetke radova u kategoriji stručnih i znanstvenih radova znanstveno-istraživačkog i akademskog osoblja, na internetskim stranicama ili bilo kojem drugom mediju koji pripada Zavodu.

Natječaj je otvoren od 20. srpnja 2018. do 31. siječnja 2019. godine.

Detaljnije: