Noć istraživača u Puli (28.9.2018.)

Sveučilište Jurja Dobrile u Puli sudjeluje u provedbi projekta European Researchers´ Night: Techno-Past Techno-Future odobren u sklopu programa Obzor 2020. Marie Sklodowska-Curie aktivnosti. Projekt koordinira Ministarstvo znanosti i obrazovanja, a naše Sveučilište jedan je od partnera. Glavni cilj ovog događanja je promocija znanosti te približavanje znanosti društvu i društva znanosti. Noć istraživača održat će se dvije godine 2018. i 2019. u Zagrebu, Rijeci, Splitu, Zadru i Dubrovniku dok će Pula ugostiti Noć istraživača 2018., a Osijek 2019. godine. Pozivamo vas da se 28. rujna 2018. godine odazovete Noći istraživača u Puli u što većem broju!

Partnerstvo na projektu čine:

1. Ministarstvo znanosti i obrazovanja –Koordinator,
  2. Hrvatska zaklada za znanost,
  3. Sveučilište u Zagrebu,
  4. Sveučilište u Rijeci,
  5. Sveučilište u Zadru,
  6. Sveučilište u Osijeku,
  7. Sveučilište u Puli,
  8. Sveučilište u Splitu,
  9. Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku,
  10. Sveučilište u Dubrovniku,
  11. Sveučilište Sjever,
  12. Hrvatsko katoličko sveučilište,
  13. Institut Ruđer Bošković,
  14. Staroslavenski institut,
  15. Mediteranski institut za istraživanje života,
  16. Institut za jadranske kulture i melioraciju krša,
  17. Institut za društvena istraživanja u Zagrebu,
  18. Državni zavod za intelektualno vlasništvo,
  19. British Council.

Ovim projektom se želi potaknuti zanimanje šire javnosti za nacionalne i europske politike u području znanosti, osvijestiti širu javnost o važnosti znanosti za društvo te važnosti ulaganja u znanost i znanstveni rad.