U sklopu svog diplomskog rada studentica Ivana Šikljan radit će na marketingu sadržaja (engl. content marketing) odnosno na razvoju strategije stvaranja sadržaja. Društvene mreže danas su sve popularnije te zahtijevaju veliku kreativnost u osmišljavanju i stvaranju sadržaja na profilima. Tako je i Ivana svoj vrlo zanimljiv hobi savršeno uklopila u cijelu ovu priču. U nastavku čitajte o čemu smo popričali s Ivanom, a na kraju pogledajte i zanimljiv video koji je sama Ivana osmislila za vas.

Ivana, za početak nam recite nešto o sebi…?

Zovem se Ivana Šikljan, dolazim iz Slavonije, točnije iz Okučana i moj put vodi sve do Pule. Tu studiram Poslovnu ekonomiju odnosno Marketinško upravljanje i u svoje slobodno vrijeme bavim se slastičarstvom.

Možete nam reći nešto više o svom hobiju?

Kako ste svoj hobi povezala sa fakultetom i diplomskim  radom?

Tema mog diplomskog rada je Strategija stvaranja sadržaja, pod mentorstvom profesora Erika Ružića koji mi je i sam predložio da se predstavim  i drugima, te na taj način promoviram svoj rad ali i sebe kao content kreatora. Zapravo da pokažem drugima koliko vještine, znanja, kompetencije koje dobivamo na fakultetu doprinose stvarnom životu. Naravno, tek sam na početku svoje avanture s food blogom, ali vjerujem da me čeka ono najbolje jer sam predana te spremna svoje vrijeme potpuno uložiti u ovaj projekt.

Možete li  nam reći što vam je do sada pomoglo u kreiranju vaše stranice i što mislite da će vam u budućem periodu pomoći?

Mogu reći da su mi u kreiranju mog sadržaja na Instagram stranici pomogli brojni projekti s kojima sam se susretala na fakultetu kao što je izrada video sadržaja, pisanje osvrta, seminara, izrade power point prezentacija, kreiranje avatara i animacija, ali i korišteni alati dostupni na društvenim mrežama i razne grupe na facebooku. Naime, sve su to vidovi content marketinga i sve to utječe na kvalitetu kreiranog sadržaja. Svakako tomu pridonose i drugi projekti osobito aktualni projekt na vježbama iz kolegija E-marketing u sklopu kojeg u suradnji sa kolegicom Milicom Božičković izrađujem web stranicu za food blog, a u planu su još i izrade newslettera ili e-booka.

Kako vi vidite sebe u svemu ovome i što za vas znači svakodnevno kreiranje sadržaja za stranicu?

Uh, dobro pitanje. Vidim sebe kao da sam na početku jedne duge utrke, nalazim se na startnoj poziciji i kako odmičem metar po metar sve sam bliže nekoj svojoj ciljnoj točki. Što je za mene ta ciljna točka? Pa želim se progurati u svijetu slastičarstva, želim pokazati drugima koliko je zapravo opuštajuće kad svojim rukama nešto kreiraš, želim da svi to vide i isto tako cijene. Znam da na svakom putu ima uspona i padova, da ništa ne može ići savršeno i to niti ne očekujem, znam da ću svoj trud maksimalno dati i ono najbitnije na kraju je da vjerujem da će se taj trud i isplatiti.

Kakvi su vam planovi za budućnost?

Prerano je da pričam o nekim velikim planovima, ono što mi je sada važnije je da imam ideja, a imam ih, stvarno pregršt. Za sada samo želim postići da moja ciljan publika uživa u mojim slasticama, fotografijama, objavama, da mi pruža feedback kada je nešto dobro, a kada ne. Što će mi donijeti budućnost ne znam, ali bih voljela da mi pruži šansu da imam svoju vlastitu slastičarnicu, vidim potencijal za to i u krajnjem slučaju vidim i uspjeh u svemu tome. Malim koracima, ali sigurnim to je moj moto.

Što vas je  najviše motiviralo?

Definitivno moji prijatelji i bliski ljudi jer su oni prvi koji kušaju moje slastice i koji mi otvoreno kažu kada je nešto dobro, a kada nije. Isto tako motiviralo me moje zanimanje, pa ipak se školujem za budućeg marketinškog stručnjaka i mislim da mi je to u jedno ruku olakšalo samo funkcioniranje u cijelom ovom digitalnom okruženju.

Recite nam za kraj koja je vaša poruka za sve studente koji također imaju kreativne ideje i hobije?

Djelujte! Svijet prebrzo napreduje i katkad izgleda da ne možemo držati korak sa svime, ali čim prije djelujemo tim prije smo bliže da se naše želje i ostvare! Ovom svijetu su potrebne ideje mladih i inovativnih ljudi i sad je pravi trenutak da se odvažite :)
Ako sam Vas zainteresirala za svoj slatki svijet, posjetite me na Instagramu i podržite!

Hvala Vam Ivana što ste sa nama podijelila svoja iskustva i sretno u daljnjim fakultetskim i poslovnim koracima!

Upoznajte Ivanu i njezin hobi u sljedećem videu: