Obilježavanje Dana europske baštine u...

U povodu Dana europske baštine, u četvrtak 22. rujna u 18 sati svečano će se obilježiti 20 godina uspješnog rada pulskog modela dobre prakse valorizacije fortifikacijske baštine - Aquariuma na Verudeli. U organizaciji stručnjaka Aquariuma, pulskog Sveučilišta i Povijesnog i pomorskog muzeja Istre, pripremljen je prigodan program, koji uključuje predavanja i obilazak impozantnog kompleksa fortifikacija na Verudeli te upoznavanje s novim projektima prenamjene obližnje baterije San Giovanni u budući atraktivni egzotični postav Aquariuma.Predavanjima o fortifikacijama Grada Pule i okolice te primjerima dobre prakse valorizacije zajedničke europske baštine,  program će uveličati dr. sc. Nataša Urošević sa Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli te Katarina Marić i Katarina Pocedić, više kustosice i muzejske pedagoginje iz Povijesnog i pomorskog muzeja Istre.

Pozivamo studente i nastavnike pulskog Sveučilišta da nam se pridruže na svečanosti obilježavanja Dana europske baštine na Verudeli.

Program skupa: