Studijski posjet talijanskih...

U utorak, 28. lipnja u 11 sati u studijski posjet pulskom Sveučilištu i Povijesnom i pomorskom muzeju Istre stižu stručnjaci Povijesnog muzeja Trentina (direktor Giuseppe Ferrandi) i voditelj talijanskog Instituta za fortifikacije za regiju Veneto, arhitekt Fiorenzo Meneghelli te predstavnici venecijanskog Sveučilišta Ca'Foscari. Uz dogovore o suradnji na zajedničkim aktivnostima i europskim projektima, gosti iz partnerskih talijanskih regija predstavit će programe vezane za valorizaciju zajedničke europske baštine. Pozivamo vas da nam se pridružite na prezentacijama uglednih talijanskih stručnjaka u Povijesnom i pomorskom muzeju Istre u utorak, 28. lipnja u 11 sati.

Fiorenzo Meneghelli (Istituto Italiano dei Castelli):

• Predstavljanje Kataloga austrogarskih fortifikacija 1815-1915;
  • Dosje kandidature lokalnog fortifikacijskog sustava (Forte Cadine) za Oznaku europske baštine (European Heritage Label)

Giuseppe Ferrandi (Povijesni muzej Trentina):

• Forte Cadine u inicijativi Oznake europske baštine;
  • Aktivnosti Fondacije Povijesnog muzeja Trentina;
  • Europske kulturne rute fortifikacijske baštine - Il sentiero della pace dalle Alpi all'Adriatico.