Održano gostujuće predavanje Katarine...

Potencijali razvoja pustolovnog turizma u Istri i Hrvatskoj bili su glavna tema gostujućeg predavanja Katarine Dobrić Dabić, voditeljice Sekcije zajednice pustolovnog turizma HGK – Županijske komore Pula održanog na FET-u u utorak, 3. svibnja. Studenti Interdisciplinarnog studija Kultura i turizam, koji slušaju kolegije vezane za turizam posebnih interesa i razvoj inovativnih kulturno-turističkih itinerera imali su priliku iz prve ruke informirati se o mogućnostima zapošljavanja i organiziranja poduzetničkih aktivnosti u ovom propulzivnom sektoru, koji povezuje sportske i rekreacijske aktivnosti u prirodi kroz jedinstveni doživljaj destinacije.

- Pustolovni, sportski i outdoor turizam bilježe nezabilježeni rast nakon pandemije, jer su se ljudi zaželjeli kretanja, prirode i novih doživljaja nakon dugotrajne zatvorenosti. Istra i Hrvatska imaju izvrsne pretpostavke za razvoj pustolovnog turizma i šteta je što i ostale kontinentalne regije ne koriste dovoljno sve razvojne mogućnosti koje ovaj posebni oblik turizma nudi, ukazala je gostujuća predavačica, koja je sa studentima prodiskutirala mogućnosti zapošljavanja u dinamičnom sektoru pustolovnog turizma. I sama studentica diplomskog studija Kulture i turizma, koji je upisala nakon završenog studija Marketinga, s kolegama je podijelila vlastitu uspješnu poduzetničku priču. Predstavila je ujedno cijelu istarsku Sekciju zajednice pustolovnog turizma i ukazala na važnost razvijene infrastrukture, sigurnosnih i obrazovnih standarda i u ovom sektoru.

Pogledajte galeriju fotografija s gostujućeg predavanja: