Održano gostujuće predavanje...

Novi zakonodavni okvir u zaštiti spomenika kulture, obnova zaštićenih kulturnih dobara oštećenih potresom i europski programi u kulturi bile su glavne teme gostujućeg predavanja ravnatelja Uprave za zaštitu kulturne baštine Ministarstva kulture i medija Davora Trupkovića i Tanje Horvatić, voditeljice službe za pokretnu, etnografsku i nematerijalnu kulturnu baštinu Ministarstva kulture i medija.

Studentima Interdisciplinarnog studija Kultura i turizam gostujući su predavači prenijeli aktualnosti vezane za strateško upravljanje kulturnim sektorom i europske programe i projekte u kulturi, s fokusom na ključnu ulogu kulturne baštine u ostvarivanju ciljeva Europskog zelenog plana i Novog europskog Bauhausa. Posebni dio gostujućeg predavanja bio je posvećen kulturnim rutama Vijeća Europe, a studenti su kroz radionicu imali priliku s gostima prodiskutirati mogućnosti kreiranja hrvatskih dionica europskih kulturnih ruta, poput Rute Ćirila i Metoda, Transromanice i ruta fortifikacijske arhitekture.

Pročitajte izvještaj o gostujućem predavanju u "Glasu Istre":

Pogledajte i galeriju fotografija s gostujućeg predavanja: