U utorak, 23. studenog  2021. godine, u sklopu provedbe projekat KLIK Pula održana je konferencija pod nazivom Nautički turizam - izazovi, trendovi i inovacije. Organizatori konferencije su Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula kao nositelj projekta te HGK – Županijska komora Pula kao partner na projektu KLIK Pula.

Pozdravni govor održale su Jasna Jaklin Majetić, predsjednica HGK – Županijske komore Pula te Orhideja Petković, ravnateljica Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula.

Sudionici prvog panela "Konkurentnost nautičkog turizma" bili su:

• prof. dr. sc. Alen Jugović, dekan Pomorskog fakulteta u Rijeci, predsjednik nadzornog odbora Luke Rijeka d.d.,
  • Sean Lisjak, predsjednik Udruženja marina HGK, član uprave Tehnomont d.d. i član uprave Tehnomont brodogradilišta Pula d.o.o.,
  • kap. Dolores Brenko Škerjanc, Lučki kapetan kapetanije Pula,
  • doc. dr. sc. Juraj Bukša, direktor nautike ACI d.d.
  • doc. dr. sc. Donald Schiozzi, ravnatelj Lučke uprave Rovinj.

Na drugom panel "Utjecaj nautičkog turizma na okoliš i njegova zaštita" sugovornici su bili:

• Aleksandar Šuran, direktor Tehnomont marine Veruda,
  • dr.sc. Mirta Smodlaka Tanković, znanstveni suradnik, Institut Ruđer Bošković, Centar za istraživanje mora Rovinj,
  • Luciano Beg, zamjenik predsjednika Strukovne grupe održavanje i popravak plovila ŽK Pula, direktor Marservis d.o.o.,
  • Boris Vukušić, predsjednik Udruženja male brodogradnje HGK, direktor Bimex-prom d.o.o.

Cilj konferencije bila je razmjena znanja, vještina i usluga te uspostava strateške suradnje obrazovnog, javnog, privatnog i civilnog sektora u provedbi programa rada regionalnog centra kompetentnosti KLIK Pula kao generatora inovacija te izvrsnosti ljudskih potencija i usluga koje se pružaju u sektoru turizma i ugostiteljstva.

Na konferenciji koja je održana u hibridnom obliku sudjelovao je i projektni tim Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli koji je jedan od 12 partnera u provedbi projekta KLIK Pula.

Galeriji fotografija dostupna je ovdje: