Održana svečana promocija...

Dana 9. listopada 2021. godine u dvorani Pula održana je svečana promocija sveučilišnih specijalista i doktora znanosti Fakulteta ekonomije i turizma ''Dr. Mijo Mirković''.

Svečanoj promociji nazočili su:

• Rektor Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli - prof. dr. sc. Marinko Škare
  • Prorektor za upravljanje resursima – prof. dr. sc. Alfio Barbieri
  • Prorektorica za studente, obrazovne programe i suradnju - izv.prof.dr.sc. Mirjana Radetić Paić
  • Prorektor za suradnju, inovacije i transfer tehnologija – izv.prof.dr.sc. Valter Boljunčić
  • Dekanica Fakulteta ekonomije i turizma "Dr. Mijo Mirković" – izv.prof.dr.sc. Ksenija Černe
  • Prodekanica za nastavu i upravljanje kvalitetom: izv. prof. dr. sc. Danijela Rabar

Ukupno je promovirano 17 sveučilišnih specijalista i 8 doktora znanosti.

Svečana promocija u dvorani Pula

Nazočne je putem video-linka pozdravio rektor prof. dr. sc. Marinko Škare prigodnim govorom.

Nas nekolicina hrabrih, Sokratove su riječi kojima se i vi trebate ponositi jer iskazuju važnost današnjeg čina. Evociram ih vama kao priznanje, istaknuo je rektor.

U ime promovenata prigodni govor održao je doktorand dr. sc. Željko Kukurin.

Dr. sc. Željko Kukurin

U glazbenom programu pristutni su slušali skladbe One day i Tommy Emmanuel: Classical Gas u izvedbi profesora Gorana Benevrkića.

‘’Kako sam doktorirao tek u svojoj 67. godini, živi sam dokaz Lenjinove misli "Učiti učiti i samo učiti". Sada bi to bila i jedina moja poruka mladim kolegama. "Nakon pete godine studiranja s diplomiranjem ne odustajte od daljeg učenja. Nauka i istraživanje je nešto prekrasno što Vam se u životu može desiti. Inače, svojim sam radom, dao ocjenu inovativnih kapaciteta brodograđevnih organizacija u gradnji malih brodova brodova od kompozita -GMBK, kolokvijalno stakloplastičnoj proizvodnji.’’ poručio je doktorand dr. sc. Josip Zanze.

Dr. sc. Josip Zanze

Svečani čin promocije sveučilišnih specijalista i doktora znanosti završen je zajedničkim domjenkom koji je upriličen u Stanici 50 u prizemlju zgrade.

Pogledajte cijelu galeriju fotografija s promocije!