Studenti završne godine diplomskoga studija Management i poduzetništvo osmislili su kreativne i praktične društveno-poduzetničke projekte namijenjene tzv. zlatnoj generaciji, ljudima starijima od 65 godina, osmislivši uslugu „Penzi trans“, integrirani stambeni centar „Sapientia“ i brojna druga rješenja.

Demografsko starenje jedan je od javnozdravstvenih izazova 21. stoljeća, a upravo je to bila tema koju su izv. prof. dr. sc. Violeta Šugar, izv. prof. dr. sc. Kristina Afrić Rakitovac i dr. sc. Roberta Kontošić Pamić zadale studentima u okviru kolegija Društvene inovacije i poduzetništvo, potaknuvši ih da istraže institucionalne i izvaninstitucionalne usluge koje se nude starijim osobama u odabranim gradovima i/ili županijama, te predlože vlastite inovativne projekte.

Pregled zanimljivih studentskih rješenja i angažmana pročitajte u članku Glasa Istre: