Posljednjih mjesec dana nastava se iz fizičkih dvorana premjestila u one virtualne, donoseći sa sobom brojne promjene i za studente i za nastavno osoblje. Naši domovi pretvorili su se u mjesta gdje učimo, radimo te provodimo svoje dane iščekujući povratak u normalu. Kako je sve to funkcioniralo posljednjih tjedana, saznajte u nastavku kroz dojmove naših studenata.

Vedran  o nastavi na daljinu kaže: „Međusobna komunikacija nije se previše promijenila u odnosu na dvoranu i razgovor licem u lice. Predavanjima je pristup lak te nas oslobađa hodanja do zgrade fakulteta, a što nam daje više vremena za san, učenje, pisanje seminarskih radova i rješavanje timskih zadataka.“
Vedran Čuljak, III. godina preddiplomskog studija, smjer Marketinško upravljanje

Sanja o svom iskustvu kaže: „Ugodno sam iznenađena online predavanjima jer se nikada nisam susrela s takvim načinom rada. Čini mi se da puno više razumijem predavanja nego kada sam u dvorani – lakše se koncentrirati kada si sam u prostoriji, nego u dvorani punoj ljudi.“
Sanja Medinac, III. godina preddiplomskog studija, smjer Poslovna informatika

Unatoč prednostima studija na daljinu, Kelly se nada, kao i brojni drugi studenti, skorom povratku u dvorane: „Profesori uključuju i nas u predavanja bez obzira što su na daljinu, postavljamo pitanja i uključujemo se u diskusiju, a neki studenti su već i uspješno prezentirali svoje radove u virtualnoj učionici. Iako za sada sve dobro funkcionira, svejedno se nadam brzom povratku u fakultetske dvorane.“
Kelly Jeromela, II. godina preddiplomskog studija, smjer Financijski menadžment

Kristina o svom iskustvu pisanja diplomskog rada tijekom stanja karantene kaže nam: „Pisanje diplomskog rada, sada iz rodnog grada, olakšava raspoloživost mojih mentora putem online kanala. Uz pregršt digitalne literature, osnovne knjige koje su mi bile potrebne za nastavak fizički su otputovale sa mnom u moj rodni grad s mogućnošću da ih vratim kad se situacija smiri.“
Kristina Daljevec, II. godina diplomskog studija, smjer Marketinško upravljanje

Barbara je za svoj diplomski rad na vrijeme prikupila literaturu, a virtualna knjižnica joj uvelike olakšava pripremu istog: „Srećom, ja sam svu potrebnu literaturu prikupila prije cijele ove situacije. Mnoga literatura dostupna je online, putem virtualne knjižnice, a s mentorom mogu uvijek komunicirati putem e-maila, te vrlo brzo dobijem odgovor, kao i sugestije.“
Barbara Terlević, II. godina diplomskog studija, smjer Marketinško upravljanje

Karin preferira pristupati predavanjima u terminima izvan rasporeda: „Moj je prijedlog umjesto predavanja u livestream varijanti, u kojoj svi moramo biti online istovremeno, da se predavanja samo snime i postave na e-učenje. Na taj način sami studenti birali bi vrijeme kad žele pogledati ili poslušati predavanje.“
Karin Šćulac, II. godina preddiplomskog studija, smjer Marketinško upravljanje

Paola ističe prednost u vidu više vremena za pisanje završnog rada i učenje: „Uz online koncept studija dobili smo više vremena za pisanje završnog rada, pripremu za kolokvije/ispite i druge nastavne aktivnosti. Prednosti online nastave su u tome što ne moramo dolaziti osobno na fakultet na predavanje, ne možemo zakasniti zbog izvanrednih situacija u prometu, a predavanju prisustvujemo iz udobnosti vlastitog doma.“
Paula Filjar, III. godina preddiplomskog studija, smjer Marketinško upravljanje

Uz studij na daljinu i praksa naših studenata uspješno se prilagođava novim uvjetima,  pa je Lucija svoju stručnu praksu obavila online: „Zbog situacije s korona virusom morali smo odraditi većinu prakse online, tako da sam stekla iskustvo rada - od kuće.“
Lucija Krajcer, III. godina preddiplomskog studija, smjer Marketinško upravljanje

Fotografije iz naših virtualnih učionica možete pogledati i u ovoj galeriji.