Povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, 25. studenoga 2019. na FET-u će se predstavnici policijske uprave sa suradnicima održati edukativno predavanje i demonstraciju.

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, 25. studenoga 2019. na FET-u će se održati edukativno predavanje predstanika Policijske uprave istarske uz vanjskog suradnika Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Glavnog instruktora Krav Maga IKMF u Hrvatskoj Kristian Družeta, struč.spec.cin. te predstavnice Sigurne kuće Istre. Predavanje je zakazano u Dvorani Pula, 25. studenog 2019. od 9 do 10.30 sati.

Predavanje se sastoji od edukativnog dijela (PU istarska – udio žena žrtava u pojedinim kategorijama kaznenih djela i prava žrtve, Sigurna kuća Istre – uloga Sigurne kuće u zbrinjavanju žena žrtava nasilja i Kristijan Družeta – 4 faze sukoba) te demonstratorskog dijela kojeg izvodi Kristijan Družeta sa suradnicima u vidu pojašnjenja tehnika samoobrane, obrane od napada i suočavanja s posljedicama sukoba.

Studenti će imati i mogućnost isprobati demonstratorski dio programa.

Pozivamo sve zainteresirane studente i nastavno osoblje da nam se pridruže u obilježavanju 25. studenoga Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama.