Na pulskom Fakultetu ekonomije i turizma 'Dr. Mijo Mirković' predstavljeni su novi inovativni studijski programi koji prate izazove tržišta i usmjereni su suradnji s gospodarskim sektorom. Izrađeni su po uzoru na najbolju svjetsku praksu u čijem je središtu razvoj vještina za 21. stoljeće.

U izradi studijskih programa FET-a sudjelovali su Županijska gospodarska komora Pula, brojni gospodarstvenici te partnerska društva. Tako se otvaraju mogućnosti osposobljavanja studenata za brže uključivanje na tržište rada, čulo se na predstavljanju studija.

Riječ je o novom pristupu studiranju, tijekom kojega se izravno surađuje s gospodarstvom. Rezultat je to dugogodišnje suradnje koji se danas ostvaruju, ističe predsjednica Županije gospodarske komore Jasna Jaklin Majetić. U studijskim programima aktivni su i sami gospodarstvenici, koji su predavači studentima. Među njima su Daniel Vučetić iz nautičke agencije NorthEast i Sandra Gobin iz turističke agencije Uniline.

Cijeli članak pročitajte na: HRT Radio Pula ili pogledajte video na našem Facebook kanalu, TV Novi ili TV Istri.