Najava gostujućeg predavanja prof....

U srijedu, 8. svibnja 2019. godine u 10.30 sati, u dvorani  Istra, gostujuće predavanje održat će ugledni ekonomski stručnjak i sveučilišni profesor te autor brojnih studija i knjiga o brojnim zbivanjima u fiskalnom sustavu Republike Hrvatske dr. sc. Anto Bajo na temu “Proračunski deficit i javni dug”. Pozivaju se svi zainteresirani članovi akademske zajednice da sudjeluju u predavanju.

Prof. dr. sc. Anto Bajo je redovni profesor na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu i znanstveni savjetnik na Institutu za javne financije. Diplomirao je i magistrirao na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, a doktorirao na Ekonomskom fakultetu u Ljubljani. Stručno se usavršavao u SAD-u (Harvard University, John F. Kennedy School of Government), Mađarskoj, Južnoafričkoj Republici i Japanu. U domaćim i inozemnim znanstvenim časopisima objavio je niz znanstvenih i stručnih radova, a voditelj je i brojnih znanstveno-istraživačkih projekata. Samostalni je autor knjiga Financiranje visokog školstva i znanosti (2003) i Proračunski sustav - ornamenti ili sredstvo upravljanja državnim financijama (2006), koautor knjiga Javne financije lokalnih jedinica vlasti (2008) i Osnove upravljanja javnim dugom (2011). Uže područje znanstvenog zanimanja su mu: upravljanje financijama javnog sektora, sustav proračuna, fiskalni federalizam te upravljanje i restrukturiranje javnih trgovačkih društava. U dva mandata bio je vanjski član Saborskog odbora za financije i proračun. Od 2015. je predsjednik Statističkog savjeta Republike Hrvatske.

Predmetna profesorica

Prof. dr. sc. Sandra Krtalić