Ovogodišnji 17. po redu Festival znanosti održat će se u razdoblju od 8. do 13. travnja 2019. godine. U njemu sudjeluju brojni vrtići, osnovne i srednje škole, fakulteti, ustanove iz cijele Hrvatske, a cilj mu je popularizacija znanosti, programa i projekata pojedinih ustanova, udruga i pojedinaca znanstvenika iz različitih znanstvenih područja. U ovom će tjednu sudionici imati priliku održati predavanja, izložbe, radionice te prezentirati rezultate svojih istraživanja. Središnja tema Festivala znanosti ove godine su „BOJE“, dok su očekivana publika djeca, učenici, nastavnici, studenti, profesori, znanstvenici, mediji i ostala zainteresirana javnost.

Fakultet ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković“ podupire i sudjeluje u aktivnostima popularizacije znanosti pa će i ove godine nastavnici FET-a u okviru Festivala znanosti sudjelovati sa izlaganjima koja možete popratiti prema sljedećem rasporedu:

1. Četvrtak, 11. travnja 2019. godine u 10 sati u dvorani Pula

doc. dr. sc. Sabina Lacmanović: O ukusima i bojama ne valja se prepirati. Ali raspravljati se može ... osobito ako želimo donositi bolje odluke.

1. Četvrtak, 11. travnja 2019. godine u 12 sati u dvorani Istra

doc. dr. sc. Morena Paulišić: Organizacijsko ponašanje: Zašto je važno razumjeti boje?

1. Petak, 12. travnja 2019. godine u 10 sati u dvorani 303

izv. prof. dr. sc. Dragan Benazić, doc.dr.sc. Erik Ružić i Sara Maga, mag.oec.: Boje u Marketingu.

1. Petak, 12. travnja 2019. godine u 11 sati u dvorani 303

izv. prof. dr. sc. Manuel Benazić: Boja novca.

1. Petak, 12. travnja 2019. godine u 12 sati u dvorani 202

Tea Hasić, mag. iur.: Boja kao nekonvencionalni žig – analiza slučajeva iz prakse.

1. Petak, 12. travnja 2019. godine u 13 sati u dvorani 202

prof. dr. sc. Dean Učkar: Život u crvenom.

Više o Festivalu znanosti možete pronaći na poveznici http://www.festivalznanosti.hr.

Vidimo se!