Dana 12. ožujka predstavljena je knjiga „Dnevnik jednog kampiste“ Kvaliteta hrvatskih kampova kroz okular korisnika, autora Jerka Sladoljeva i Lorisa Pilara. U promociji knjige uz autore su sudjelovali i recenzenti prof. dr. sc. Jasmina Gržinić i doc. dr. sc. Tamara Floričić.

book photoNakon uvodnog predstavljanja knjige od strane recenzentica autori su prenošenjem iskustava pri pisanju knjige ukazali na kompleksnost problematike kamping turizma. Istaknuta je potreba veće sinergije dionika u turizmu s ciljem unaprjeđenja ponude i zadovoljstva korisnika. Nadalje, ukazali su na potrebu prilagodbe tržišnim trendovima i akceptiranja utjecaja okruženja u uvjetima visoke konkurentnosti u turizmu. Autori su optimalni kamping proizvod pojasnili terminima kao što su „arhitektonski artefakti“, „iskustveni doživljaj“, „turist aktivist“. Posebice je zahvala od strane autora upućena voditelju dnevnika čije su prikupljene materijale pripremili i obradili u svom izdanju. Razgovor o knjizi nastavio se postavljanjem pitanja od strane studenata i nastavnika Katedre za turizam matične institucije. Recenzenti vrijednost knjige pojašnjavaju u tome što daje preporuke za oba turistička pola, ponudu i potražnju. Dnevnik može biti od koristi znanstvenim institucijama kao dopunska literatura kolegija iz područja turizma kao i putokaz dionicima destinacije s ciljem transfera znanja o kamping turizmu u regiji.

Pročitajte što su o predstavljanju objavili u medijima:

Pogledajte i prilog TV Nove u Vijestima Istre i Kvarnera: