Hrvatska narodna banka radi potpore budućim, mladim stručnjacima određenog profila potrebnog za rad u Banci, u skladu s poslovnim interesima i mogućnostima, u 2019. godini dodjeljuje ukupno deset stipendija studentima preddiplomskih i/ili diplomskih studija iz polja ekonomije, informatike i matematike koji podnesu prijavu na natječaj. Za odabrane stipendiste u 2019. godini visina stipendije iznosit će 3.000 kn neto mjesečno.

Dodjeljuju se sljedeće stipendije:

• četiri iz polja ekonomije – (za studente I. ili II. godine, diplomskoga sveučilišnog studija ili specijalističkoga diplomskog stručnog studija, odnosno IV. ili V. godine integriranoga sveučilišnog preddiplomskog i diplomskog studija)
  • četiri iz polja informatike – (za studente III. godine, preddiplomskoga stručnog ili sveučilišnog studija te studente I. ili II. godine, diplomskoga sveučilišnog studija ili specijalističkoga diplomskog stručnog studija)
  • dvije iz polja matematike – (za studente I. ili II. godine diplomskoga sveučilišnog studija).

Dataljnije informacije i obrazac za prijavu pronaći ćete na stranici: