S razvitkom gospodarstva u svijetu, raste i učešće uslužnog sektora u istome. Ukoliko se žele maksimizirati rezultati u tom značajnom području, važno je  obrazovati ljudske resurse te im pružiti adekvatno znanje iz upravljanja uslugama. Usluge naime karakteriziraju specifičnosti koje ih razlikuju od proizvodnog sektora. Nadalje, važno je razlikovati specifičnosti marketinga u pojedinim uslužnim sektorima poput turizma, trgovine, bankarstva i osiguranja te u neprofitnim djelatnostima ali i u javnoj upravi. Turizam kao iznimno važna grana koja najviše doprinosi visokom učešću usluga u domaćem gospodarstvu, zahtijeva stalni razvoj ljudskih resursa. Ostali sektori (trgovina, bankarstvo, osiguranje, neprofitne organizacije te javna uprava) koji su također razvijeni u Republici Hrvatskoj predstavljaju izvore potrebe za stručnim kadrom specijaliziranim za uslužni marketing. Stoga  prepoznavši potrebe okruženja i suvremene izazove Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, Fakultet ekonomije i turizma "Dr. Mijo Mirković", pokreće novi sveučilišni specijalistički poslijediplomski studij "Marketing usluga".

Natječaj će biti otvoren do 31. prosinca 2018. godine dok se početak nastave očekuje početkom ožujka 2019. godine.

Polaznici stručnih studija te polaznici sveučilišnih studija izvan polja ekonomije koji zadovoljavaju uvjete upisa,  polagat će razlikovne predmete tijekom siječnja i veljače 2019. godine.

Tekst natječaja prošitajte na stranici: