Ecotrophelia je međunarodno natjecanje u kojem studentski timovi imaju priliku predstaviti svoj inovativni, ekološko osviješteni prehrambeni proizvod. Ovo natjecanje održava se već 5. godinu u Hrvatskoj na Prehrambeno – biotehnološkom fakultetu, a pobjednički tim imat će priliku u listopadu 2018. godine u Parizu predstaviti svoj proizvod na europskoj razini.

Cilj natjecanja je poticanje studentske inovativnosti i kreativnosti, stvaranje novih eko-inovativnih proizvoda temeljenih na studentskim idejama te njihov plasman i promocija na nacionalnom i europskom tržištu. Natjecanje potiče multidisciplinarnost timova te povezivanje znanja iz različitih područja (prehrambene tehnologije, biotehnologije, nutricionizma, agronomije, ekonomije, dizajna te marketinga). Dosadašnji sudionici su pokazali izuzetnu kreativnost i sposobnost, a pobjednički timovi na europskim natjecanjima ostvarili su vrlo dobre rezultate.

Važni datumi:

ECOTROPHELIA HRVATSKA: Zagreb, 12.6. 2018.

ECOTROPHELIA EUROPE: Pariz, listopad 2018.

GLAVNA NAGRADA: pokloni sponzora i odlazak na europsko natjecanje u Pariz

Detaljnije informacije: