U ponedjeljak 11.12.2017. godine održano je izlaganje Zamjenice voditelja Predstavništva Europske komisije u Republici Hrvatskoj, gđe. Mirelle Rašić, na temu „Budućnost Europe i izazovi Europske unije“.  Pred brojnim studentima, gđa Rašić se osvrnula na postignuća i izazove razvoja Europske unije pri čemu je najviše riječi bilo o Brexitu, migracijama, zajedničkom tržištu, ulasku Hrvatske u EU; preduvjetima ulaska Hrvatske u Schengenski prostor i eurozonu. Studenti su postavili brojna pitanja iz područja proračuna EU-a, implikacija Brexita na ostale članice, scenarijima djelovanja EU-a u budućnosti, iseljenju Hrvata u ostale članice Europske unije, TTIP-u, položaju Hrvatske u Europskoj uniji.

Izlaganje gđe. Rašić i njezin dijalog sa pulskim studentima opravdala su daljnja nastojanja FET-a i Centra za europska istraživanja za boljom suradnjom sa svim dionicima europskih politika.

Pogledajte galeriju fotografija s predavanja

Centar za europska istraživanja

Prof.dr.sc. Ines Kersan-Škabić