Projekt je trajao 18 mjeseci, od siječnja 2018. do rujna 2019. godine. U nastavku saznajte više o rezultatima koje smo postigli...

Rezultati projekta:

• U suradnji s Istarskom razvojnom agencijom održane su tri edukativne radionice namijenjene lokalnim i regionalnim dionicima kulturnog turizma, mladima, studentima, freelancerima, te svim zainteresiranim građanima. Radionice je ukupno pohađalo 105 osoba, te su obuhvaćene sljedeće teme:
  1. Dizajn doživljaja za kreiranje kvalitetne turističke ponude destinacije
  2. Digitalni marketing u turizmu
  3. Brandiranje u turizmu

• Potpisan Memorandum of Understanding kao dokument podrške aktivnostima projekta ATLAS i formiranje Regionalne radne skupine za kulturni turizam koju čine:
    • Istarska županija (Upravni odjel za turizam, Upravni odjel za kulturu),
    • Turistička zajednice Općine Ližnjan,
    • Općina Ližnjan,
    • DDI - Društvo distrofičara Istre,
    • Turistička zajednica Istarske županije,
    • IRTA – Istarska razvojna turistička zajednica,
    • Arheološki muzej Istre.

• Organizacija Ližnjanske avanTure (ATLAS Experience Tour) – predložak iskustvenog itinerara u kojem je dionicima iz turističkog sektora predstavljen simboličan isječak skrivenog potencijala (ne)otkrivene prirodne i kulturne baštine na području Općine Ližnjan, ukazujući na važnost valorizacije i očuvanja lokalne materijalne i nematerijalne baštine.

Osim spomenutih lokacija kroz video se prikazuje i procesija povodom obljetnice Majke Božje od Kuj te manifestacija Šišanske legende.

• ATLAS Platforma (https://friulinnovazione.it/atlas/) - online platforma za umrežavanje dionika kulturnog turizma iz različitih sektora, na kojoj su dostupne analize, factsheets, informacije o eventima, edukativni materijali, ideje, primjeri dobre prakse, inicijative i sl. Na području Istre mapirana su 52 dionika.

• Organizacija Mash Up Eventa - besplatno natjecanje u poslovnim idejama čija je svrha okupiti i spojiti kreativce, ICT stručnjake, video snimatelje, dionike kulturnog turizma, studente, profesionalce, mlade talente, poduzetnike, civilno društvo, odnosno sve zainteresirane za multidisciplinaran i multikulturalan pristup realizaciji ideja/proizvoda/usluga u području kulturnog turizma. Sudionici Mash Up Eventa međusobno su se umrežili te razvili svoje ideje kroz mentoriranje sa stručnjacima, a najbolje ideje su potom i nagrađene.

• Suorganizacija „Kataloga poduzetničkih ideja+“ (Smart Inno), edukativnog dvomjesečnog programa razvoja poduzetničkih ideja namijenjen učenicima srednjih škola, koji obuhvaća predavanja i radionice, studijske posjete, te finalno izlaganje projekata. Cilj je razviti poduzetnički duh i kreativnost kod mladih, te poticati poduzetništvo kroz samozapošljavanje i jačanje kompetencija. Rezultiralo je sudjelovanjem 7 srednjih škola iz Istre, te je na finalnoj svečanosti prezentirano 16 uspješnih poduzetničkih ideja.

• ATLAS Living Lab – kreativni laboratorij marketinških/tržišnih inovacija s ciljem stjecanja i širenja primjene određenih vrsta znanja u rješavanju poslovnih i društvenih izazova, dizajniranje i provođenje raznih vrsta kvantitativnih i kvalitativnih istraživanja te usvajanje moderne istraživačke metodologije. Laboratorij je opremljen suvremenom opremom koja je nabavljena u sklopu projekta:
    • Eye tracking device
    • GoPro Hero Fusion
    • Profesionalna video kamera Canon  + stativ, mikrofon, 2 microSD kartice
    • Televizor: Samsung LED TV
    • Računalo + 2 monitora, zvučnici, tipkovnica, miš
    • Konferencijska kamera Logitech

• Dva znanstvena rada:
    1. “Living Lab - intelligent innovation support for tourism development”
      Autori:
      - doc. dr. sc. Tamara Floričić, voditeljica projekta ATLAS
      - Irena Šker, univ. spec. oec., stručni suradnik na projektu ATLAS